Ai bani de dat? La Stat?
19
septembrie 2014
Scris de Razvan Radulescu, Publicat în The way I see it
E ca si cum te duci sa dai bani pe un spectacol prost unde oamenii platiti din banii tai fac misto de tine.
Intai suni si intrebi. Apoi mergi acolo inarmat cu rabdare pentru ca stii. Si daca nu stii atunci ai auzit povesti despre asta.
In birou sunt doua doamne la doua birouri dar de la ora 13:00 doar una lucreaza. Cealalta mananca si te anunta ca De la ora 13:00 este DOAR un Birou!
Niciodata primele trei birouri/ghisee nu sunt bune. Cu toate astea povestesti si arati hartiile de fiecare data pentru ca la final sa ajungi la concluzia „Deci nu aici!!?„.





